MER SIDEKOETERAAPIA

MER ehk Myofascia Energetic Release – on teraapia sidekoesse kuhjunud  energeetiliste (sh emotsionaalsete) ja füüsiliste pingete vabastamiseks. Sidekude ehk fascia on kude, mis ümbritseb igat lihast, ühendab rakke kudedega, kudesid organitega, organeid organisüsteemideks, kinnitab lihased luudele, seob luud liigestega, ümbritseb igat närvi ja veresoont, hoiab paigal kõiki meie sisemisi struktuure. Rohkem kui 80% vabadest närvilõpmetest asub sidekoes, mis eraldab tugiliikumisaparaadi lihaseid nahaalusest koest. 

Ülepinge lihastes blokeerib vereringet pehmetesse kudedesse. Koed hakkavad selle tõttu kokku tõmbuma ja närvidele suruma, mis omakorda põhjustab valu. Teraapia ongi mõeldud lihaspingete ja sellest tulenevate lihas- või närvivalude vähendamiseks.

MER-sidekoeteraapia on sidekoe tugeval ja aeglasel venitusel põhinev massaaž kombineerituna liigeste vabastamise tehnikatega. Massaaž on abiks lihaste ja kõõluste venimisele, elastsemaks muutumisele ja seeläbi valudest vabanemisele. Ühtlasi rahuneb läbi aeglaste, sügavate ja mõnusate puudutuste närvisüsteem, taastuvad emotsionaalne tasakaal ja keha isetervenemisvõime ning paraneb rüht.

Juba teraapia käigus algab keha tervenemine, mis annab kogu kehale võimaluse võtta tervislikum kuju ja tagada parem rüht ning selle kaudu ka iseeneslik tervenemine ebatervislikust kehaasendist tingitud probleemidest. Teraapia mõju võib kesta päevi, selle tõttu võivad ka järgnevatel päevadel vabaneda erinevad emotsioonid. Sidekoest pingete vabastamisega hakkavad vabanema lihastesse tardunud „võitle või põgene“ reaktsioonid. Võib tekkida tahtmine sirutada, ennast raputada.

SEANSI HIND 60€/ KESTVUS 1,5h

BRONEERI AEG HELISTADES +372 5298852 VÕI KIRJUTADES MEILIAADRESSILE info@massaaziga.ee